Kora od Dzimasa

Zapewniamy dla Twojego ogrodu najlepszą korę sosnową w Polsce aż w 8 frakcjach !

Kora od Dzimasa

TO KORA PIERWSZA KLASA

Kora od Dzimasa

Wybór 8 rodzajów naszej kory sprawia, że każdy znajdzie idealną frakcję dla Swojego ogrodu

Kora sosnowa – sprzedaż kory ogrodowej

 

8 różnych frakcji

KORA SOSNOWA PAKOWANA JEST W PEŁNE WORKI 80 L

1 m3 = 13 worków

1 worek 80L = od 1 do 2m2 o grubości 6 cm

Doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Poza funkcją ozdobną można użyć jej także do obłożenia drzewek oraz krzewów i zastosować ściółkowanie. Taka metoda pozwoli roślinom utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia, ale również będzie skutecznie chronić glebę przed powstawaniem chwastów.

Kora ogrodowa posiada mnóstwo korzystnych dla gleby oraz roślin właściwości. Przeznaczona jest głównie do wspomnianego na początku ściółkowania, ale także zakwaszania gleby. Efektem tych zabiegów jest żyzna i odpowiednio nawilżona ziemia. Co więcej stosując ją nie trzeba martwić się o nieustanne wyrywanie uciążliwych chwastów w ogrodzie.

Prowadzona przez nas sprzedaż kory sosnowej niesie dla użytkowników korzyści zarówno latem, jak i zimą. Dzieje się tak, ponieważ latem chroni rośliny przed zbyt mocnym nagrzewaniem, natomiast zimą chroni je przed mrozem. Takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, nie tylko pozytywnie wpływa na rośliny, ale również doskonale sprawdzi się jako dekoracja ogrodu.

Kora sosnowa sprzedawana jest w workach o
pojemności 80 litrów. Na terenie Poznania i okolic mamy możliwość dostawy własnym transportem a wysyłki realizujemy na całą Polskę i Europę.

RODZAJE: kora świeża czy kora przekompostowana ? 

Wybierając korę sosnową klienci powinni także zwrócić uwagę na jej rodzaje, ponieważ jest ona dostępna w wersji świeżej, ale również przekompostowanej. Pierwsza z nich doskonale sprawdzi się do dekoracji drzew i krzewów kwasolubnych. Należy jednak uważać, ponieważ użycie jej do ściółkowania będzie wymagało dodatkowego nawożenia obłożonych nią roślin w ogrodzie.

W przypadku kory przekompostowanej warto pamiętać, że lepiej magazynuje wodę i dostarcza roślinom dużo więcej składników pokarmowych.

Nasza kora jest dodatkowo parowana, co gwarantuje najwyższą jakość i ochronę dla roślin w ogrodzie.

WYDAJNOŚĆ

Sprzedawana przez naszą poznańską firmę kora ogrodowa dostępna jest w 80 litrowych workach. Ich zawartość umożliwia stworzenie klientom 5 cm warstwy na odcinku o powierzchni od 1m2 do 2m2 w zależności od frakcji. Warto zauważyć, że ilość powierzchni, którą uda się przy pomocy danej kory sosnowej zagospodarować zależy także od jej wielkości, im mniejsza frakcja tym większą powierzchnię można nią pokryć.

WIELKOŚĆ FRAKCJI

W naszej ofercie mamy osiem rodzajów kory sosnowej o różnej wielkości.

 Przedstawione są poniżej

 

 

 

Zobacz też Kamienie od Dzimasa,

ponad 200 rodzajów z całego Świata

 

Do naszej oferty dołożyliśmy wspaniałe kamienie!
Zapraszamy do odwiedzenia strony lub od razu przejdź do sklepu i kup już dziś!

Kora GRUBA LUX, ręcznie wybierana
10 – 40 cm

To Ferrari wśród kory. Powstała w wyniku ręcznego wybierania największych i najgrubszych kawałków kory. Jest to produkt typu premium, który w ogrodzie prezentuje się rewelacyjnie. Frakcja ta sprawia iż ogród wygląda bardzo bogato. Z tą korą, Twój ogród zyska nowy wygląd oraz wzbudzi spory zachwyt. duże kawałki służą jako idealna dekoracja ogrodu. Warto je układać zewnętrzną warstwą do góry. Świetnie wygląda.

1 worek 80L = od 1,2 do 2 m2 o grubości 6 cm

 

Kora GRUBA sortowana
5 – 15 cm

Jej wielkość wynosi od 5 do 15 centymetrów, Gruba granulacja kory sprawdza się przy obsypywaniu średnich i dużych roślin, obszernych rabat czy tui. Rewelacyjnie ozdabia ogród i świetnie wygląda. Jest bardzo reprezentatywna i cieszy oko za niewielką cenę 🙂

1 worek 80L = 1 m2 o grubości 6 cm

 

Kora ŚREDNIA sortowana
2 – 5 cm

Jej wielkość wynosi od 2 do 5 centymetrów. Dobrze sprawdzi się jako ściółka przy różnych rabatach, zarówno do małych, jak i średnich roślin. Nadaje się również pod tuje, choć jeśli jest wieczna strona warto pomyśleć o grubej sortowanej,której nie będzie tak wywiewać. Jest bardziej wydajna niż gruba sortowana i również świetnie wygląda.

1 worek 80L =  1,2 m2 o grubości 6 cm

 

Kora DROBNA
1 – 2 cm

Jej wielkość maksymalnie wynosi około 1 centymetra, dzięki czemu jest bardzo lekka. Doskonale trzyma wilgoć, jednak wybierając ten model warto pamiętać, że najlepiej sprawdzi się zamiast włókniny. Decydując się na zastosowanie jej jako pokrycia wierzchniego, należy mieć na uwadze, że często może ulegać rozwianiu. Dobra pod borówki, róże i rabaty lubiące kwaśne podłoże. Zimą służy jako pierzynka roślin.

1 worek 80L = 1,5 m2 o grubości 6 cm

 

Kora DEKORACYJNA
10-30 cm

 

 

Ten model świetnie prezentuje się w każdym otoczeniu. W ogrodzie wygląda bardzo bogato i reprezentacyjnie. idealnie dekoruje rośliny w każdym ogrodzie o różnej roślinności. idealne kawałki kory warto układać zewnętrzną warstwą do góry przez co efekt jest jeszcze bardziej rewelacyjny.

1 worek = od 1,2 do 2 m2.

 

Kora GRUBA bezłykowa
 5-10 cm

To kora PREMIUM z najwyższej półki. Jest pozyskiwana nowym sposobem gdzie drzewa nie są korowane tylko wytrząsane. Przez co pozyskujemy samą korę, bez łyków. Jest to czysty, najlepszej jakości produkt dedykowany dla najbardziej wymagających klientów i miłośników pięknych ogrodów. Klienci są zachwyceni i oczarowani jej jakością. Nikt nie żałuje jej zakupu a ogrody obsypane tym rodzajem kory świetnie się prezentują.. Jeden worek starczy na powierzchnię do 1 m2.

Kora GRUBA

Ręcznie Wybierana 5-15 cm LUX

To ferrari w śród kory.To frakcja mozolnej pracy pracowników, którzy wybierają najładniejsze kawałki samej kory z kory sortowanej grubej tworząc tym samym produkt dla najbardziej wymagających klientów. To mniejszy rodzaj kory ręcznie wybieranej, który sprosta wymaganiom każdego klienta. Jeden worek takiej kory sosnowej starczy na pokrycie do 1,2 m2.

Kora MIELONA
0,1-1 cm

Kora mielona świetnie utrzymuje wilgoć. Nadaje się do mieszania z glebą wzbogacając ją i nadając jej świetne właściwości i odpowiednie minerały. Nie nadaje się do dekoracji ponieważ jest narażona do wywiewania. 

Odwiedź nas na facebook

Jeżeli chcesz być na bieżąco z aktualnościami to śledź na facebook

Kup online już teraz

Kamień od Dzimasa

Do naszej oferty dołożyliśmy wspaniałe kamienie!
Zapraszamy do odwiedzenia strony lub odrazu przejdź do sklepu i kup już dziś!

Pellet i Brykiet Dzimas

Już teraz kupisz online pellet i brykiet! Opał najwyższej jakości spełniające normy!
Zapraszamy do odwiedzenia strony lub odrazu przejdź do sklepu i kup już dziś!

Ostatnio dodane ogrody z Korą od Dzimasa

Kolejna zadowolona  klientka doczekała się w końcu naszej Kory Ręcznie Wybieranej i od razu po jej rozłożeniu wysłała nam zdjęcia 🙂 Jest bardzo zadowolona i nie ma co się dziwić 😉 Nasza kora ręcznie wybierana wygląda zjawiskowo i świetnie komponuje się w każdym...

Kora gruba wzdłuż ogrodzenia pomiędzy tujami :-)

Kora gruba wzdłuż ogrodzenia pomiędzy tujami 🙂

Prezentujemy kilka zdjęć, które przesłał dzisiaj kolejny zadowolony klient😊 Tym razem epicentrum uwagi skupione jest na naszej korze grubej, która bardzo ładnie prezentuje się, wysypana na pasie wzdłuż ogrodzenia okalającego zieloną przestrzeń ogrodu......

Jeżeli też chcesz się pochwalić ogródkiem

To dodaj zdjęcia, opis wykonywanych prac, ile kory zużyłeś i co uważasz za słuszne w formularzu

WYDAJNOŚĆ

 

>Z jednego worka 80 litrowego uzyskamy powierzchnię
około 1,2m2 i warstwę około 5 cm. co zapobiegnie
rozwojowi chwastów i spełni walory kory wspomniane wcześniej.

 

Oferujemy kupno kory sosnowej sortowanej najwyższej jakości. NIE MARKETÓWKA

PIĘKNA KORA = PIĘKNY OGRÓD

KORA pakowana jest w PEŁNE WORKI 80L

1m3 = 13 worków

 

 

 

PIĘKNY OGRÓD TYLKO Z NASZĄ KORĄ

 

tel.: 660 475 700

 

TRANSPORT

Dzimas zapewnia transport dla kory, którą chcesz u nas kupić!
Jak daleko dowozimy?
Zadzwoń, powiedz ile chcesz kory i gdzie dowieźć – podamy więcej szczegółów bo nie idzie tego opisać

wózek widłowy kora od dzimasa
bus transport kora od dzimasa
bus transport kora od dzimasa

Lokalizacja

DAIMEX Kora Sosnowa

tel.: 660 475 700
email: biuro@daimex.pl
61-313 Poznań
Gospodarska 5
(Poznań-Sczepankowo)
Transport do uzgodnienia

Formularz kontaktowy

5 + 13 =