DAIMEX

Kora sosnowa – sprzedaż kory ogrodowej

8 różnych frakcji

KORA SOSNOWA PAKOWANA JEST W PEŁNE WORKI 80 L !!!

1 m3 = 13 worków

Doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie. Poza funkcją ozdobną można użyć jej także do obłożenia drzewek oraz krzewów i zastosować ściółkowanie. Taka metoda pozwoli roślinom utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia, ale również będzie skutecznie chronić glebę przed powstawaniem chwastów.

Dostępna w naszej ofercie kora sosnowa sprzedawana jest w workach o pojemności 80 litrów na terenie całego kraju z możliwą własną dostawą w Poznaniu i okolicach, a wysyłki realizujemy na całą Polskę. Osobom, które zdecydują się złożyć u nas zamówienie zapewniamy atrakcyjne ceny i satysfakcję z dokonanego  zakupu.

Kora ogrodowa posiada mnóstwo korzystnych dla gleby oraz roślin właściwości. Przeznaczona jest głównie do wspomnianego na początku ściółkowania, ale także zakwaszania gleby. Efektem tych zabiegów jest żyzna i odpowiednio nawilżona ziemia. Co więcej stosując ją nie trzeba się martwić o nieustanne wyrywanie uciążliwych chwastów w ogrodzie.

Prowadzona przez nas sprzedaż kory sosnowej niesie dla użytkowników korzyści zarówno latem, jak i zimą. Dzieje się tak, ponieważ latem chroni rośliny przed zbyt mocnym nagrzewaniem, natomiast zimą chroni je przed mrozem. Takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne, nie tylko pozytywnie wpływa na rośliny, ale również doskonale sprawdzi się jako dekoracja ogrodu. 

Rodzaje: kora świeża czy kora przekompostowana ? 

Wybierając korę sosnową klienci powinni także zwrócić uwagę na jej rodzaje, ponieważ jest ona dostępna w wersji świeżej, ale również przekompostowanej. Pierwsza z nich doskonale sprawdzi się do dekoracji drzew i krzewów kwasolubnych. Należy jednak uważać, ponieważ użycie jej do ściółkowania będzie wymagało dodatkowego nawożenia obłożonych nią roślin w ogrodzie.

W przypadku przekompostowanej warto pamiętać, że lepiej magazynuje wodę i dostarcza roślinom dużo więcej składników pokarmowych, co bardzo pozytywnie na nie wpływa.

Nasza kora jest dodatkowo parowana co gwarantuje najwyższą jakość i ochronę dla roślin w ogrodzie 

Wydajność 

Sprzedawana przez naszą poznańską firmę kora ogrodowa dostępna jest w 80 litrowych workach. Ich zawartość umożliwia stworzenie klientom 5 cm warstwy na odcinku o powierzchni od 1m2 do 2 m2 w zależności od frakcji. Warto zauważyć, że ilość powierzchni, którą uda się przy pomocy danej kory sosnowej zagospodarować zależy także od jej wielkości, im mniejsza frakcja tym większą powierzchnię można nią pokryć.

Wielkość frakcji

W naszej ofercie mamy osiem rodzajów kory sosnowej do ogrodu o różnej wielkości.

Piękny Ogród z korą od Dzimasa